Flamingo sütü

0
1006

Hem erkek hem de kadın flamingolarda (Phoenicopteridae) mahsulün astarından, kuşların yavrularını beslemek için sahip oldukları bir salgı. Sütün üretimi prolaktin ile uyarılır ve% 8–9 protein,% 15 yağ ve% 1 kırmızı kan hücrelerinden oluşur. Güvercin sütünü karşılaştırın.

Yeni Delhi (Sputnik): Flamingolar Hindistan’ın en güzel göçmen kuşlarından biridir. Bu yaratıklar, kış aylarında Afrika gibi uzak yerlerden uçar, ürer ve daha sonra yaz aylarında Hint kıtasına yerleşmeden evlerine döner.

Uzun boyunları, çubuk benzeri bacakları ve pembe tüyleri ile tanımlanan flamingolar doğduklarında aynı renkte değildir. Tükettiği alg yüzünden pembe renktedirler.

Bu onlar hakkında tek eşsiz şey değil. 

Ebeveyn flamingolar sindirim sistemlerinde ürün sütü üretir ve yavrularını beslemek için yeniden pişirir. Ekin sütü, yiyeceklerin sindirimden önce depolandığı beslenme kanalının bir parçası olan ekin astarının protein ve yağ bakımından zengin hücrelerinden oluşur.

 Bu doğadaki en şaşırtıcı şeylerden biri. Ebeveyn flamingolar sindirim sistemlerinde ürün sütü üretir ve gençleri beslemek için yeniden pişirir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here